DEVĚT MEDAILÍ Z MČR MLÁDEŽE. JOHANOVÁ A FIŠEROVÁ ZLATÉ

Dva mistrovské tituly a celkem devět medailí získali atleti kraje na mistrovství ČR juniorů a dorostu v Praze na Julisce. Jana Johanová (Atletika Litvínov) potvrdila, že má letos skvělou formu a suverénně vyhrála závod na 1500 metrů v novém krajském rekordu dorostenek 4:25,77. Za absolutním krajským rekordem žen zaostala o půl vteřiny. Na trati 3000 metrů pak přidala stříbro v dalším krajském rekordu dorostenek 9:31,93. Za nejlepším krajským výkonem všech dob zaostala jen necelé tři vteřiny. Natálie Fišerová (AC Ústí) obhájila titul mistryně ČR v hodu diskem výkonem 41,74 metru. V souboji s Lucií Kozojedovou předvedla tři hody za jednačtyřicet metrů, ve vrhu koulí skončila čtvrtá.

Ester Parohová (USK Ústí) doběhla na stovce druhá za Terezií Táborskou, na dvoustovce pak brala bronz v novém krajském rekordu žen 24,26 vteřiny. David Křivan (TJ Klášterec) se v závěru soutěže dálkařů vybičoval k výkonu 7,30 metru a radoval se ze stříbra i krajského rekordu juniorů. Štafeta juniorek AK Most v sestavě Babjáková, Davídková, Mikulková a Holá nestačila pouze na Kopřivnici a v čase 48,28 vteřiny brala stříbro. Zuzana Holá (AK Most) vylepšila v rozběhu stovky krajský rekord juniorek na 12,16 vteřiny, ve finále pak v silném protivětru vybojovala bronz. Simona Plosová (AC Ústí) se po těžkém podzimním zranění ze školní TV dokázala vrátit a obhájila loňský bronz v trojskoku juniorek výkonem 11,78 metru. K medailovým úspěchům přidali atleti kraje ještě šest čtvrtých a sedm pátých míst.