JOHANOVÁ ZÁŘILA V BĚCHOVICÍCH, OVLÁDLA ZÁVOD JUNIOREK

Jana Johanová (Atletika Litvínov) vyhrála závod juniorek na mistrovství ČR v silničním běhu na deset kilometrů. Na slavné trati z Běchovic do Prahy navíc zaběhla jako druhá juniorka historie čas pod 35 minut. Získala tak třetí mistrovské zlato v kariéře. Klára Mirvaldová (VTŽ Chomutov) brala osmým místem cenné postavení v první desítce, loňský čas si vylepila o více než minutu. Nejpočetnější zastoupení měli atleti kraje v závodě juniorů, když se jich na start postavilo hned deset. Nejlépe si vedl Lukáš Bennour (Slovan Duchcov), když finišoval na pátém místě. Při své premiéře na silniční desítce si vedl velmi zdatně a nebyl daleko od souboje o medaile. Z trojice mužů byl nejlepší Jakub Patúc (VTŽ Chomutov) na třicátém místě.