PĚT MEDAILÍ Z MČR DO 22 LET, ADÉLA KONÍŘOVÁ VYHRÁLA STÝPL

Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let se po čtyřech letech vrátilo do Jablonce nad Nisou. Atleti kraje potvrdili, že se jim na severu Čech daří a znovu vybojovali početnou medailovou sbírku. Adéla Konířová (AC Ústí) potvrdila roli favoritky v běhu na 3000 metrů překážek a s velkým náskokem si doběhla pro premiérový mistrovský titul v kariéře. Petr Synáček (USK Ústí) pokořil ve finále na 400 metrů překážek letos již počtvrté hranici 53 vteřin a radoval se ze stříbrné medaile. Jakub Spišjak (VTŽ Chomutov) prohnal na dvoustovce olympionika z Paříže Eduarda Kubelíka a v cíli slavil bronzový úspěch. Dorostenka Jana Johanová (Atletika Litvínov) se dokázala úspěšně vrátit po únavové zlomenině a na patnáctistovce finišovala na třetím místě.

Dramatickou zápletku měl závod výškařek. O třetí místo se podělily hned tři závodnice, když jim k tomu stačil čistý zápis a úspěšný první pokus na výšce 1,69 metru. Mezi šťastnou trojicí byla také Viktorie Klepetková (ASK Lovosice). Atleti kraje dále přidali pět finálových umístění do osmého místa. Nepopulární čtvrtá místa patří půlkařům. Radek Letocha (AK Bílina) jistě pomýšlel na medaili, Lucie Vlachová (AC Ústí) se postarala o jedno z největších překvapení krajské sestavy. Celkem bylo na startu 26 atletů kraje, což je o deset víc než v roce 2023 v Ostravě. Většina atletů měla nejlepší formu v měsíci červnu, pouze tři atleti si v Jablonci vylepšili osobní rekord.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

VÝSLEDKY ATLETŮ ÚSTECKÉHO KRAJE MUŽI U22

VÝSLEDKY ATLETEK ÚSTECKÉHO KRAJE ŽENY U22

Umístění na MČR 2024/tabulkové postavení před MČR/jméno/klub/disciplína/výkon na MČR

Adéla Konířová získala pro krajskou atletiku mistrovský titul po čtyřech letech

Jakub Spišjak bojuje ve finále dvoustovky s olympionikem Eduardem Kubelíkem

Bronzové medaile pro Jakuba Spišjaka a Janu Johanovou

Jana Johanová stíhá na patnáctistovce Pavlu Štoudkovou

Petr Synáček vybojoval na trati 400 metrů překážek po loňském bronzu tentokrát stříbro