BĚŽKYNĚ JANA JOHANOVÁ HVĚZDOU ŠAMPIONÁTU V OSTRAVĚ

Jana Johanová (Atletika Litvínov) zaujala na mistrovství ČR mužů a žen senzačními výkony. Šestnáctiletá běžkyně se nezalekla zkušenějších závodnic a v běhu na 3000 metrů si doběhla pro bronzovou medaili. Po rozpačitém startu převzala tempo závodu a první kilometr probíhala za 3:11, druhý kilometr zvládla za 3:15 a závěrečnou část pak v rychlém tempu za 3:03. Nakonec z toho byl český dorostenecký rekord 3:29,48. Stávající rekord Ivy Gieselové vylepšila o neuvěřitelných sedmnáct vteřin! Na stupně vítězů pak doprovodila domácí Simonu Vrzalovou, která se může pyšnit pátým místem na mistrovství Evropy.

Mladá běžkyně toho ale neměla dost a druhý den se postavila na start patnáctistovky. Závod rozběhla odvážně v rychlém tempu a dvě kola před cílem držela bronzovou pozici. V závěru jí ale docházely síly a musela se spokojit s pátým místem. Čas byl ale znovu fantastický. Nový osobní rekord 4:28,14 je pouze vteřinu za českým rekordem dorostenek Petry Drajzajtlové z roku 1990. Úspěšné tažení krajských běžkyň potvrdila čtvrtým místem na trojce Klára Mirvaldová (VTŽ Chomutov). Také ona si výrazně vylepšila osobní rekord a zapsala největší úspěch v kariéře.