MČR MUŽŮ A ŽEN: ŠČERBA PODRUHÉ ZLATÝ, JOHANOVÁ BRONZOVÁ

Halové mistrovství ČR mužů a žen v Ostravě se krajským atletům náramně vydařilo, když získali dvě medaile a dalších pět umístění do šestého místa. Matěj Ščerba (AC Ústí) vyhrál soutěž tyčkařů v novém krajském rekordu 5,65 metru a získal svůj druhý titul v kariéře a šestou medaili z halových šampionátů v řadě. Mezi hvězdy šampionátu se zařadila také teprve šestnáctiletá Jana Johanová (Atletika Litvínov), když doběhla třetí v běhu na 3000 metrů v novém národním rekordu dorostenek. Druhý den pak útočila na druhou medaili na poloviční trati. V těsném závěru pak doběhla pátá, když si vylepšila osobní rekord o čtyři vteřiny. Na trojce uspěla také Klára Mirvaldová (VTŽ Chomutov), když si zlepšila osobní maximum o sedm vteřin a brala čtvrté místo.

Kamila Frontzová (AK Bílina) vstupovala do soutěže dálkařek jako vedoucí žena českých tabulek. V samotné soutěži znovu atakovala hranici šesti metrů a výkonem 5,91 metru nakonec skončila čtvrtá. Armin Ntemo (USK Ústí) proklouzl do finále šedesátky jako poslední osmý, když o jeho postupu rozhodovaly tisíciny vteřiny. Ve finále pak doběhl pátý za Stromšíkem a elitními sprintery Dukly Praha ve vyrovnaném krajském rekordu 6,81 vteřiny. Trojskokan Martin Veselý (USK Ústí) předvedl téměř stejný výkon jako při bronzovém šampionátu v loňském roce, tentokrát mu ale 14,72 metru stačilo na šesté místo.