CAMARA A ŠČERBA STŘÍBRNÍ NA MISTROVSTVÍ ČR V TÁBOŘE

Dvě stříbrné medaile a dalších pět umístě ve finálové osmičce získali atleti kraje na mistrovství ČR mužů a žen v Táboře. Tyčkař Matěj Ščerba (AC Ústí) překonal 5,40 metru, poté se marně pokoušel o 5,50 i 5,55 metru. Jeho tréninkový partner David Holý byl v soutěži suverénní, když si vylepšil osobní rekord na 5,60 metru. Ščerba získal v posledních pěti dráhových šampionátech čtyřikrát medaili., na mistrovský titul z dráhy ovšem stále čeká. Kladivář Samuel Camara (AC Ústí) přešlápl daleký pokus ve čtvrté sérii. Závěrečným šestým pokusem ovšem zasadil soupeřům mat a výkonem 63,83 se posunul na stříbrnou příčku. Získal tak první medaili v kategorii dospělých.

Kateřina Šmilauerová (AC Ústí) doběhla ve finále na 400 metrů pátá, když v cílové rovince sledovala senzační souboj domácí juniorky Lurdes Manuel s elitní českou dvojicí Vondrová a Petržilková. Páté místo získala také Petra Helebrantová (Elna Počerady) v běhu na 1500 metrů. V úvodu se nenechala vyprovokovat ke zběsilému tempu s v rychlém závěru nebyla daleko od medailového úspěchu. Za svým vlastním rekordem kraje zaostala jen o půl vteřiny. Petr Synáček (USK Ústí) doběhl ve finále na 400 metrů překážek sedmý, když se podruhé v kariéře dostal pod hranici 54 vteřin. Jonáš Fiedler (Atletika Litvínov) byl sedmý mezi oštěpaři, nad svým výkonem 61,07 metru ale rozhodně nejásal. Koulař Vratislav Bejček (AC Ústí) potvrdil letošní vzestup výkonnosti a poprvé v kariéře se probojoval do užšího finále, výkonem 15,96 metru skončil osmý.